Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

sdz1     sdz2

Listopad to miesiąc , w którym przypada  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Nasza szkoła obchodziła to święto już kolejny raz. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje.

Na dobry początek uczniowie zaopatrywali się w „uśmiechniętą buźkę”, „komplement”, czy „miłe słowo”, które w dowód swojej życzliwości można było podarować innej osobie. Na korytarzu powieszono tablicę z hasłem: „Nie przechodź obojętnie koleżanko , kolego napisz tu coś miłego”. Pojawiły się także  gazetki na temat znaczenia tego święta, jego historii oraz obchodów w naszym kraju i na całym świecie. Następnie odbył się apel, podczas którego przedstawiono dwie prezentacje multimedialne na temat Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności świętowanego dnia uczniowie  i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

Podczas apelu nagrodzono uczniów , którzy brali udział we wcześniej zorganizowanych  konkursach, m.in. konkurs plastyczny „ Biblioteczna Sowa”, „Życzenia dla biblioteki” oraz konkurs recytatorski „Ocalić od zapomnienia”, którego dalszy etap ( powiatowy) odbędzie się w Ostrowi Maz. Wręczono także  podziękowania osobom, które wspólnie układały i pisały bajkę w bibliotece. W tym dniu również, działała „Poczta życzliwości i pozdrowień”. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób.

Mamy nadzieję , że to nie jednorazowa  akcja . Będziemy starać się  przedłużać ją na  następne dni, tygodnie, miesiące i lata życzliwości.