Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

kr1     kr2

8 listopada 2018r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „A to Polska właśnie”, który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkolnej: z klas I-VIII szkoły podstawoweji klas III gimnazjum. Uczestnicy zaprezentowali jeden wybrany wiersz o tematyce patriotycznej.

Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań literackich, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, poszerzanie znajomości faktów historycznych, zainteresowanie uczniów poezją.

Występy uczestników oceniała Komisja konkursowa powołana przez Organizatora. Ocenie podlegały następujące kryteria:

- dobór tekstu odpowiedni do wieku i predyspozycji recytatora oraz jego pamięciowe opanowanie,

- interpretacja tekstu,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu).

W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej

I miejsce zajęła Alicja Brzostek z kl. III a – opiekunem uczennicy była pani Barbara Wojciechowicz.

Naszą szkołę reprezentowały także: Amelia Wojciechowicz – kl. V a i Katarzyna Godlewska – kl. VIII.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Anna Brzostek