foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

cz1     cz2

cz3     cz4

cz5     cz6

Ponad 14 tys. młodych ludzi – dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów z 300 szkół z całej Polski brało udział w 18. Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywała się w szczególnym czasie, czyli przypadającej okrągłej, 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Z naszej szkoły udała się grupa 40 uczniów klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej z opiekunami, by uczestniczyć w tym dorocznym spotkaniu w Częstochowie.

Pielgrzymka rozpoczęła się od adoracji wizerunku Matki Bożej w Jasnogórskiej Kaplicy. Młodzież w ciszy i skupieniu ofiarowała swoje intencje Chrystusowi Panu przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej.

Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II.

„Chcę im pogratulować wyboru takiego patrona, który jest ciągle aktualny, który ma ciągle tę moc przemawiania, wypraszania łask i błogosławieństwa Bożego, a zwłaszcza teraz, kiedy jest święty – mówił abp Mieczysław Mokrzycki.

Na Wałach Jasnogórskich powitał nas o. Sebastian Matecki, rzecznik prasowy Jasnej Góry, związany z Pielgrzymką Rodziny Szkół Jana Pawła II niemal od samego początku: „Z wielką radością w imieniu ojców i braci paulinów witam i pozdrawiam 18., a więc obchodzącą dziś swoją dojrzałość, Rodzinę Szkół im. św. Jana Pawła II”. mówił.

Na rozpoczęcie Mszy św. w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami, wypuszczonych przez dzieci i młodzież. Odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list młodych do papieża Franciszka.

Po zakończonych uroczystościach zwiedziliśmy Klasztor Jasnogórski. W wewnętrznym skupieniu i radosnym podziękowaniu za możliwość pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani powróciliśmy pełni niespożytej energii do Wąsewa.

Organizator pielgrzymki - ks. Artur Ryszewski,
Opiekunowie: p. Agnieszka Godlewska, p. Barbara Wojciechowicz i p. Katarzyna Pyśk.

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved