foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

m1     m2

aparat

Dnia 14 września 2018 uczniowie szkoły podstawowej, kl. IV – VIII, wraz z nauczycielami wzięli udział w wyjeździe na IV Dzień Popularyzacji Matematyki, który miał miejsce na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej.

Wszyscy uczestnicy skorzystali z bogatej oferty zajęć matematycznych. Uczniowie brali udział w interesujących wykładach i ciekawie zorganizowanych warsztatach, które były dostosowane do ich wieku, poziomu wiedzy i umiejętności. Poznali zastosowanie matematyki jako rodzaju intelektualnej rozrywki. Uczestnicy mogli sami dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej. Organizatorzy zajęć próbowali przekonać uczniów, że matematyka to wyjątkowa dziedzina nauki, którą można się wspaniale bawić.

W przerwach między zajęciami uczniowie i nauczyciele mogli zmierzyć się z różnymi łamigłówkami (logicznymi, geometrycznymi, topologicznymi itp.), zagrać w rozmaite gry logiczno – strategiczne (planszowe albo karciane), zaopatrzyć się w ciekawą literaturę, interesujące pomoce dydaktyczne i łamigłówki matematyczne.

Wszystkie zadania uczyły dzieci i młodzież logicznego myślenia i kreatywności, pomagały  w odkrywaniu i utrwalaniu wiedzy. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni nowatorskim podejściem do matematyki i stwierdzili, że nauka tego przedmiotu może być nie tylko przyjemna, ale również niezwykle efektywna.

Kierownik wycieczki – pani Małgorzata Wójcicka

Opiekunowie – pani Anna Brzostek

pani Anna Traczyk

pan Przemysław Gozdowski

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved