foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

 

Od 15 kwietnia 2019 roku zajęcia w przedszkolu będą się odbywały według planu. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego przedszkola.
Pragnę przypomnieć, że w dniach 15 – 17 kwietnia 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Są to również dni wolne od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów zgodnie z Rozporządzeniem MEN. Jednocześnie informuję, że od 18 kwietnia 2019 roku zaczyna się wiosenna przerwa świąteczna (ferie wielkanocne) i będzie trwać do 23 kwietnia. W tym czasie szkoła nie będzie czynna.

         Wszelkie informacje będziemy przekazywać Państwu poprzez dziennik elektroniczny stronę internetową szkoły.

      

Z poważaniem
Dyrektor ZPO

sylaba1     sylaba2

Dnia 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa, podczas której w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "HUTNIK" obejrzeli spektakl taneczny w wykonaniu Rewii Dziecięcej ,,Sylaba". Na 35 – lecie zespołu wicemistrzynie świata zaprezentowały publiczności widowisko pod hasłem „O czasie”. „Sylabianki” swoimi występami podkreśliły motyw przemijania. Ukazano też czas, jako nieodłączny element naszego życia, nadający mu tempo i porządek. Wszystkich zachwyciły przepiękne stroje, oprawa muzyczna i świetlna, a przede wszystkim profesjonalne umiejętności taneczne „Sylabianek”.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali: pani Barbara Wojciechowicz, pani Adrianna Kowalewska i pan Remigiusz Rembowski. Kierownikiem wycieczki była pani Anna Skalik.

krasnal     krasnal1

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych  w Wąsewie wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Krasnoludki są na świecie” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim. Po eliminacjach szkolnych do organizatora przesłano po trzy prace z każdej kategorii:

Klasy I – III 

Oliwia Kołodziejczyk – klasa I – opiekun pani Małgorzata Malicka

Przemysław Sobotka – klasa II – opiekun pani Lidia Pazik

Jakub Kukliński – klasa III – opiekun pani Agnieszka Godlewska

Klasy IV – VI

Zuzanna Modzelewska – klasa IV - opiekun pani Anna Skalik

Amelia Wojciechowicz – klasa V a – opiekun pani Anna Skalik

Julia Kowalczyk – klasa V a - opiekun pani Anna Skalik

Klasy VII – VIII i gimnazjum

Julia Masłowska – klasa III b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

Gabriela Duda – klasa III b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

Natalia Kryspin – klasa III a b gimnazjum – opiekun pani Anna Skalik

 

22 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rząśniku Włościańskim odbyło się podsumowanie konkursu.  

Wyróżnienie zdobyła Amelia Wojciechowicz z klasy V a oraz Gabriela Duda z klasy III b gimnazjum. 

Gratulujemy Amelii i Gabrysi. 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali  pracę plastyczną na  w/w konkurs. 

  

ja1     ja2

W dniu 28 marca 2019 roku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Angielskiej w Zespole  Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Doskonały wybór wiersza, interpretacja, wymowa i ogólne wrażenie sprawiły, że Zuzanna Modzelewska z klasy IV zajęła I miejsce Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Traczyk. Zuzi gratulujemy zdobytego miejsca, jednocześnie życząc dalszych sukcesów. 

Naszą szkołę reprezentowali też Jakub Trojanowski uczeń  klasy Va – opiekun Anna Traczyk i Kacper Radecki uczeń klasy IIIb – opiekun pani Lidia Pawelczyk, którzy także zaprezentowali wspaniałą recytację.

siata1     siata2

aparat

19 marca 2019 r. w Wąsewie w hali GCSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Siatkowej Chłopców. 

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z powiatu ostrowskiego: PG Lubotyń Stary, SP Prostyń, SP 1 Ostrów Mazowiecka, SP Nur, SP 4 Ostrów Mazowiecka, SP Wąsewo.

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk oraz Dyrektor ZPO w Wąsewie Dariusz Morawski.

W wyniku rywalizacji ustalono kolejność zespołów.

I miejsce – SP Prostyń,

II – SP 4 Ostrów Mazowiecka,

III – SP Nur,

IV – SP 1 Ostrów Mazowiecka,

V – SP Wąsewo,

VI – PG Lubotyń Stary.

Wyróżnionym zespołom medale wręczyła Dyrekcja ZPO w Wąsewie.

 krrz1     krrz2

krrz3     krrz4

krrz5     krrz6

22 marca 2019 roku dziewięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej”, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim. 

Jury, dokonując oceny, zwracało uwagę na dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu i kulturę słowa. 

Laureatkami konkursu zostały:

W kategorii klas I- III:

  • III miejsce- Natalia Sobotka z klasy II- opiekun pani Lidia Pazik.

W kategorii klas IV- VI:

  • I miejsce- Amelia Wojciechowicz z klasy Va- opiekun pani Anna Brzostek,
  • II miejsce- Julia Kowalczyk z klasy Va- opiekun pani Anna Brzostek.

W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum:

  • I miejsce- Gabriela Duda z klasy IIIb gimnazjum - opiekun pani Barbara Wojciechowicz,
  • wyróżnienie-Agata Bloch z klasy VII- opiekun pani Barbara Wojciechowicz,
  • wyróżnienie- Patrycja Malinowska z  klasy VIII- opiekun pani Anna Brzostek.

Naszą szkołę reprezentowały również:

  • Patrycja Budna- klasa I-  opiekun pani Małgorzata Malicka,
  • Emilia Groszyk- klasa II- opiekun pani Lidia Pazik,
  • Klaudia Łoniewska- klasa IV- opiekun pani Barbara Wojciechowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

wcz1     wcz2

aparat

                                                                                Poezja otwiera paki natury ludzkiej. 

Z okazji nadejścia wiosny pan dyrektor, Dariusz Morawski, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Spotkaniu z literaturą”.

Obejrzeli prezentację multimedialną o Gustawie Herlingu – Grudzińskim, wybitnym pisarzu, eseiście, krytyku literackim XX wieku. Poznając jego biografię, dowiedzieli się o życiu ludności polskiej w sowieckich łagrach podczas II wojny światowej. Pisarz w 1940 roku został aresztowany przez NKWD i wywieziony do obozu w Jercewie. Relacje z pobytu na przymusowych robotach opisał w „Innym świecie”, powieści, która ukazuje wpływ obozu na psychikę i zachowanie człowieka. Uczennice kl. VIII zaprezentowały fragmenty lektury, ukazując zniewolenie człowieka, codzienny lęk przed śmiercią, donoszenie na współwięźniów, poniżanie kobiet, mordy na chorych lub niezdolnych do pracy ponad siły. Wszyscy z niedowierzaniem wsłuchiwali się w treść książki. Ostatni fragment odczytał pan dyrektor, po czym podziękował uczennicom za zaangażowanie w przygotowanie tak interesujących i przejmujących relacji. 

Po zaprezentowaniu twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego odbył się konkurs recytatorski „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Uczniowie recytowali utwory o Papieżu, które samodzielnie napisali.

Jurorkami konkursu były: przewodniczącą – pani  Anna Brzostek, członkami – pani Małgorzata Wójcicka i pani Anna Traczyk. 

Punkty przyznawano w następujących kryteriach: znajomość tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zdobyła – Katarzyna Godlewska – kl. VIII

II miejsce  -  Amelia Wojciechowicz – kl. Va

III miejsce – Maja Kacprzyk – kl. Va

Wyróżnienia otrzymali: 

Weronika Kołodziejczyk – kl. VIII
Adrian Piórkowski – kl. VI
Karolina Godlewska – kl. VII
Zuzanna Modzelewska – kl. IV
Wiktoria Konopka – kl. IV

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. 

Tego dnia Jan Paweł II po raz kolejny zagościł w sercach uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jego mądre myśli znów wybrzmiały w poezji młodych ludzi, którzy są „przyszłością i nadzieją tego świata”, jak mawiał Ojciec Święty.

Na koniec pani Anna Brzostek złożyła na ręce pana dyrektora Tomik Poezji Uczniowskiej „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”, w którym zostały umieszczone utwory o Papieżu napisane przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019. 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu oraz pani Barbarze Wojciechowicz za zaangażowanie i trud włożony w pracę nad tomikiem poezji o Janie Pawle II. Zbiorek wierszy będzie dostępny w bibliotece szkolnej. 

Anna Brzostek

mk1     mk2

aparat

W dniu 15.03.2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej” dla klas I-III. Do udziału w eliminacjach przystąpili następujący uczniowie: klasa I - Patrycja Budna, Oliwia Kołodziejczyk, Wiktoria Szydlik, klasa II - Emilia Groszyk, Natalia Sobotka, Jakub Gajewski, Fabian Harbaczonek, klasa III - Olga Minasiewicz. Jury w składzie: p. Mirosława Dziełak, p. Monika Modzelewska i p. Karolina Lesińska oceniało dobór repertuaru i jego opanowanie pamięciowe, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich naradach ustalono trzy osoby wyróżnione: Patrycję Budną, Emilię Groszyk i Natalię Sobotkę. Uczennice te pojadą do Rząśnika Włościańskiego, by tam reprezentować naszą szkołę. Każdy uczestnik konkursu otrzymał z rąk Pana Dyrektora pamiątkowy dyplom. Wszystkim osobom biorącym udział w eliminacjach oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów składamy serdeczne podziękowania.

Mirosława Dziełak

Monika Modzelewska

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved