foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

pzak1     pzak2

aparat

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas.
Teraz wakacje czekają nas.

Dnia 18.06.2019 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku przedszkolnego uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecny był Pan Dyrektor, mgr inż. Dariusz Morawski, Pani Wicedyrektor, mgr Agnieszka Godlewska, Pani Katecheta, mgr Izabela Podrażka, Pani bibliotekarka mgr Mirosława Dziełak oraz wszystkie panie uczące w przedszkolu. Na początku występowały dzieci z grupy 3-4 latków. Zaprezentowały wiersze, piosenki i układy taneczne. Po grupie 3-4 latków wystąpiła grupa 4-5 latków. Zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z ważnym przekazem ,, Jak bezpiecznie spędzić wakacje’’ oraz przedstawiła  układ taneczny. Następnie rozpoczął się występ starszaków. Grupa 6-latków pożegnała poprzez wiersze i piosenki wszystkie dzieci i panie pracujące w przedszkolu. Po występach zostały wręczone dzieciom nagrody i dyplomy. Dzieci otrzymały również nagrody za czytelnictwo. Pan Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor wręczyli rodzicom podziękowania za pomoc i zaangażowanie w życie przedszkola. Grupa starszaków opuszcza już mury przedszkola, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im samych sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Nauczyciele przedszkola

lp1     lp2 

Uczniowie kl. VI zaprezentowali lapbooki, czyli edukacyjne teczki tematyczne na podstawie książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. W środku lapbooków przyklejali plany wydarzeń, koperty z puzzlami, harmonijki, wachlarze, ilustracje i notatki, które umożliwiły uporządkowanie informacji o lekturze według własnego pomysłu. Wykazali się zdolnościami plastycznymi, precyzyjnością, estetyką i umiejętnością planowania. Lapbooki zachęcają do czytania lektur i są doskonałą formą powtórki przed egzaminem. 

Opiekun projektu 

pani Anna Brzostek 

mk1     mk2

mk3     mk4

13 czerwca uczniowie kl. VIII zaprezentowali projekt edukacyjny „W krainie Małego Księcia”, który był przedstawiony w dwóch językach, polskim i angielskim. Młodzież wcieliła się w postaci bohaterów utworu i odtworzyła historię miłości Róży i Małego Księcia. Główny bohater zwracał uwagę widzów na wartości, które są ważne w życiu, między innymi na przyjaźń, szacunek, radość z każdego dnia i miłość, gdyż „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest nieistotne dla oczu.” Wypowiedzi Małego Księcia były pełne metafor, w których można było doszukać się prawdy o każdym człowieku. Najważniejsze sentencje wypowiadane przez Małego Księcia były prezentowane także w języku angielskim.

 „Młodzi aktorzy” zaprezentowali nie tylko zdolności aktorskie, ale także umiejętność doboru strojów, rekwizytów, dekoracji i podkładów muzycznych do poszczególnych scen. Wszyscy wykazali się zaangażowaniem, współpracą, kreatywnością, cierpliwością w dążeniu do celu i znajomością języka angielskiego.

Opiekunki projektu 

pani Anna Brzostek i pani Anna Traczyk 

jp2,1     jp2,2

aparat

29 maja 2019 roku trzy uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Długosiodło. 

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań poezją Jana Pawła II, kształtowanie postawy wyrażającej szacunek wobec dorobku literackiego oraz wdrażanie do szlachetnego współzawodnictwa. 

Jury, dokonując oceny prezentacji, kierowało się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Jesteśmy bardzo dumni z odniesionych sukcesów:

  • I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Emilia Groszyk, uczennica kl. II- opiekun pani Lidia Pazik,
  • I miejsce w kategorii kl. IV- VI zajęła Amelia Wojciechowicz, uczennica klasy Va- opiekun pani Anna Brzostek,
  • I miejsce w kategorii kl. VII- VIII i III gimnazjum zajęła Alicja Brzostek- uczennica klasy IIIa- opiekun pani Barbara Wojciechowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

ortografia

                           

Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści jak jesienne liście, 

świszczy jak wiosenny wiatr i  rozgrzewa nas,

niczym lato,ortografią i interpunkcją.

W czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2019”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. IV – VIII i III gimnazjum. Każdy mógł wykazać się znajomością zasad pisowni. 

Zadania dotyczyły następujących zagadnień:

  1. Pisownia wyrazów z „ż, rz, u, ó, h, ch”.
  2. Znajomość zasad stosowania wielkiej i małej litery.
  3. Łączna i rozdzielna pisownia „nie” z różnymi częściami mowy.
  4. Łączna i rozdzielna pisownia  cząstki „by”.

W kategorii kl. IV – VI:

I miejscezdobyła Zuzanna Modzelewska – uczennica kl. IV

II miejsce- Maja Kacprzyk– uczennica kl. V a

III miejsce - Wiktoria Guberów– uczennica kl. V b

W kategorii kl. VII – VIII i III gimnazjum:

I miejscezajął Piotr Pieńkowski– uczeń kl. III b

II miejsce- Aleksandra Kowalewska– uczennica kl. VIII

III miejsce – Patrycja Malinowska– uczennica kl. VIII

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki konkursu

pani Anna Brzostek i pani Barbara Wojciechowicz

pn1     pn2

aparat

3 czerwca 2019 roku odbył się turniej w piłkę nożną o "Puchar Dyrektora Szkół Powiatowych w Czerwinie". Naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Łoniewski, Adrian Sikora, Patryk Adamski, Kacper Zadroga, Hubert Soporek, Jakub Wątróbski, Kacper Podolak, Patryk Konopka i Kacper Burzyk.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wąsewie,

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Czerwinie,

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Komorowie,

IV miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie

Puchar i medale zwycięskim drużynom wręczyła Dyrekcja Szkoły.

Adrian Sikora

 

t1     t2

aparat

 W dniu 28 maja 2019 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas bibliotekarka  z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowi pani Anna Dziełak, która zapoznała uczniów oraz dzieci przedszkolne z Teatrzykiem Obrazkowym  Kamishibai.  Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z kilku lub kilkunastu ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój. Technika i walory  przedstawienia pomagały osiągnąć dzieciom magiczny efekt koncentracji, a  forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie. W przedszkolu zaprezentowane zostały dwie bajki: „O pięciu paluszkach” oraz „Groszek”. W klasach I –IV „O kotce Milusi”.

Pani Anna Dziełak dzięki kamishibai  zastosowała alternatywną formę czytania, która umożliwiła jeszcze większe pobudzanie wyobraźni dzieci, skupiających się głównie na obrazkach. Taka forma małego spektaklu teatralnego rozwija u małych odbiorców wyczucie języka, poszerza słownictwo, doskonali umiejętności interpretowania tekstu, dostarcza dziecku wzorów moralnego postępowania, umacniając jego wiarę w sprawiedliwość, jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników  w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.        

                                                                                                Mirosława Dziełak

s1     s2

s3     s4

s5     s6

7 czerwca 2019r. uczniowie klasy VIII pojechali na wycieczkę, na strzelnicę sportową do Troszyna. Przed wejściem na strzelnicę uczniowie poznali historię jej powstania oraz osiągnięcia członków klubu strzeleckiego „Obrońca”. Po zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy otrzymaliśmy od  instruktora broń i amunicję. Z wielkim podekscytowaniem weszliśmy na strzelnice, gdzie zajęliśmy  wyznaczone miejsca. Dowiedzieliśmy się, że trzeba być bardzo skupionym i przyjąć odpowiednią pozycję strzelecką, aby trafić do celu. Z zaangażowaniem strzelaliśmy do tarczy. Wszystkim bardzo się podobało. Po zakończeniu strzelania, opiekun Sławomir Zyra,  zliczył punkty każdego ucznia, w celu wyłonienia zwycięzców. Wyniki:

I miejsce - Katarzyna Godlewska,

II miejsce  - Aleksandra Kowalewska,

III miejsce  - Weronika Kołodziejczyk.

Katarzyna Godlewska

 

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved